Saturday, July 27th, 2024

Milák Kristóf és a 15 éves Jackl Vivien ragyogó eredményei a Magyar Nemzeti Úszóbajnokság negyedik napján

A 2024-es Magyar Nemzeti Úszóbajnokság negyedik napján a 24 éves Milák Kristóf fordított az előzetes eredményeken. Míg a reggeli előfutamokban 200 méter gyorson a második, míg 50 méter pillangón az első helyen állt, este az előbbi számban aranyérmet szerzett 1:48.15-ös idővel.

Milák úszása a következőképpen alakult: 24.92/28.36/28.72/26.15 (fűszeres!), és körülbelül fél másodperccel előzte meg a második helyezett Kovács Attilát, aki 1:48.63-as időt ért el. Németh Nándor 1:49.03-mal zárta a dobogósok sorát.

Milák élete legjobb ideje a 200 méteres gyorsúszásban a 2021-es Európa-bajnokságon elért 1:45.74. A tavalyi versenyen 1:46.68-cal zárt, ami alig több mint fél másodperccel maradt el a világbajnoki olimpiai kvalifikációs időtől, 1:46.26-tól.

Milák következő versenyszáma a 50 méteres pillangó volt, ahol 23.44-es idővel ezüstérmet szerzett, pályafutása második legjobb idejével. Csúcsa továbbra is a 2023-as Magyar Nemzeti Bajnokságon elért 23.27.

A 50 méteres pillangón Milákot a rövidpályás világrekorder Szabó Szebasztián előzte meg, aki 23.32-es idővel nyert, bár ez elmarad a szezon legjobbjától, a 2023-as Világkupa-sorozat budapesti állomásán elért 23.16-tól.

A verseny az ő úszókarrierje újraindítását jelenti hosszabb kihagyás után, és eddigi eredményei így alakultak a bajnokságon:

A női 200 méteres gyorsúszásban 18 éves Padar Nikolett aranyérmet nyert 1:56.83-as idővel, ami közel áll személyes csúcsához, a 1:56.17-hez, amit a budapesti Világkupa-állomáson ért el, ezzel kvalifikálva magát Párizsra.

Padar 27.60/30.04/30.04/29.15-ös felosztással magabiztosan győzött, a második helyezett Molnár Dóra 1:58.96-tal, míg a bronzérmes Ugrai Panna 1:59.84-gyel zárt.

Zombori Gábor már biztosította helyét Párizs 2024-re a férfi 200 méter vegyesúszásban, azonban ma este a 400 méteres vegyesen nem sikerült teljesítenie a kvalifikációs időt. Zombori 4:12.70-es idővel nyert, majdnem három másodperccel megelőzve a mezőnyt, ezzel jelentős egyéni csúcsot döntve, azonban a világbajnoki olimpiai kvalifikációs idő 4:12.50, így csupán 0.20 másodperccel maradt el tőle.